Пресса о фестивале «Гармония» (Статья)

Фестиваль… психології

Глибини та підводні камені душі                                         

«Усі думають, що психологія і соціологія тільки на виробництві потрібні. А про те, що цим наукам в особистому житті ціни немає, одна я знаю», — впевнено заявляла психолог Сюзанна у відомому радянському фільмі «Найчарівніша і найпривабливіша». У далеких 80-х, на теренах СРСР професія психолога не була надто популярною. Але з того часу багато змінилося, і в наш час усе більше людей звертаються до фахівців психології зі своїми проблемами.

***

3 29 листопада по 1 грудня в Чернігові на базі психолого-педагогічного факультету ЧНПУ імені Шевченка відбувався фестиваль практичної психології. У ньому взяли участь близько 25 фахівців з різних міст України й Росії. Під час тренінгів, майстер-класів, семінарів вони демонстрували свої методики та новинки психологічного знання, допомагали учасникам фестивалю знайти відповіді на важливі для них питання, розібратися в собі.

— У Чернігові такого роду заходи проводимо два рази на рік у співпраці з Чернігівським національним педагогічним університетом імені Т.Г. Шевченка,  — розповідає організатор фестивалю Андрій Кузнецов, психолог, керівник Чернігівського філіалу Української асоціації танцювально-рухової терапії. —  Фестиваль відбувається за сприяння ректора університету Миколи Носка та декана психолого-педагогічного факультету Миколи Скока. До нас приїжджають психологи, психотерапевти з 10 міст України, представлено більше 30 майстер-класів.

Андрію Миколайовичу, хто міг узяти участь у фестивалі як глядач та учасник?

— Будь-хто. Нас відвідують психологи; директори психологічних центрів; батьки, які хвилюються про те, щоб діти розвинули свої таланти; люди, котрі потребують допомоги психолога. Також громадяни фактично всіх професій, які хочуть реалізуватись, і для них психологія є практикою пізнання самого себе.

 

Одна з тем фестивалю – подолання так званих психосоматичних розладів, тобто фізичних хвороб, які мають психологічні корені. Катерина Долинська проводила заняття на тему «Я часто хворію, допоможіть», під час якого намагалася пояснити, як треба організувати життя, щоб менше хворіти.

— Я довгий час спеціалізувалась на роботі з вегетосудинною дистонією. Колись сама дуже страждала від цієї хвороби, але змогла її подолати й повернутись до стійкого гарного самопочуття.

Ця хвороба має багато симптомів, серед яких – часті головні болі, запаморочення, відчуття задухи, оніміння кінцівок, тривога. Знаю багато людей, котрі намагаються від неї лікуватись, але препарати суттєво не допомагають.

— Один із симптомів — мігрені, від них практично не допомагають ліки.  Дуже важливо зрозуміти, що «запускає» вашу мігрень. Для цього можна вести щоденник спостереження, де записувати, в яких обставинах мігрень почалася, що ви чули, бачили, з ким спілкувалися, про що подумали. Через місяць-два ви побачите, в яких конкретно ситуаціях у вас починається мігрень, що за стрес її провокує. І попрацювати над ним із психологом.

— Які хвороби зараховують до психосоматичних?

— Раніше було таке поняття, як велика сімка, серед них: виразка шлунку, алергія, астма, кардіоневроз (коли серце при обстеженнях виявляється здоровим, але людина відчуває, що воно болить). Сьогодні перелік психосоматичних хвороб значно розширився, і вже говорять про те, що більше 70% захворювань виникає на нервовому ґрунті. Робота з психологом допомагає нормалізувати здоров’я.

 

У відвідувачів фестивалю була можливість обирати для себе напрям, тему, яка їх найбільш цікавила. Наприклад, танцювально-рухова терапія допомагає через танці та відчуття тіла зрозуміти внутрішні конфлікти чи проблеми, зробити свій істинний вибір. Розум може помилятися, а ось тіло завжди говорить правду, потрібно лише вміти до нього дослухатися – вважають фахівці цього напряму. Окремими темами було пізнання себе істинного, вміння вибудовувати кордони, тренування впевненості у собі, сексуальні заборони й терапія.

Вікторія ГАВРИК

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *